1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
mylen [45]
2 years ago
10

What is 10 Times 6 equal

Mathematics
2 answers:
postnew [5]2 years ago
7 0
It equals 60 bc 10 6 times is 60
MrMuchimi2 years ago
4 0
10*6=60 un the way it is easy
You might be interested in
Which of the following shows how the distributive property can be used to find -22(1.5)?
vampirchik [111]

Answer:

the last one

Step-by-step explanation:

4 0
3 years ago
Can someone help me on this Plssss! Asap and show your work so it will understand. <br>Thanks<br>​
MA_775_DIABLO [31]

Answer:

the answer is C

Step-by-step explanation

type 2.08^5 and then times it to 14.08

4 0
2 years ago
Read 2 more answers
50 points! Will mark the brainliest! What are the coordinates of the vertex of the graph of f(x)=2|x−3|?
Rom4ik [11]

Answer: (1,-2) (0,-3)

Step-by-step explanation:

brainliest plz

4 0
3 years ago
Read 2 more answers
What is every type of triangle possible (ex Right angle Triangle)
vovikov84 [41]

Triangles are rectangular, acute-angled, obtuse-angled, isosceles, equilateral, versatile.

6 0
3 years ago
The axis of symmetry for the graph of the function is f(x) =1/4 x^2 + bx + 10 is x = 6. What is the value of b?
uranmaximum [27]
X=6 is the value if it
8 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Write a fraction to a decimal
    7·1 answer
  • Please explain btw you can use symbols to use things like √ ² ³
    11·1 answer
  • Use the number line to identify the least value, first quartile, median, third quartile, and greatest value of the data.
    10·2 answers
  • Please help me pls ASAP thank YOUU
    8·1 answer
  • Elijah buys a one-pint bottle of juice for $2.88. What is the unit rate of the cost of the juice per fluid ounce?
    9·1 answer
  • Danny charges $22 for 2 hours of swimming lessons, Martin charges $90 for 5 hours of swimming lessons. Who offers a better deal?
    5·2 answers
  • This bottle contains 200mL of liquid plant food. What is the best estimate of how much liquid the bottle can hold when it is fil
    13·1 answer
  • What is the measure of &lt;QPU​
    5·1 answer
  • Please help me with the following!
    6·1 answer
  • A graduate student is designing a research study. She is hoping to show that the results of an experiment are statistically sign
    6·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!