The difference in unit prices of Jalen's and Tia's juice packs is $0.15
<em><u>Solution:</u></em>
Given that,
<em><u>Jalen bought 24 juice packs for $7.20</u></em>
Unit price means price per juice pack
Unit price is found by dividing 7.20 by 24

Thus unit price of Jalen is $ 0.3
<em><u>Tia bought six juice packs for $2.70</u></em>
Unit price is found by dividing 2.70 by 6

Thus cost per pack of Tia is $ 0.45
<em><u>Difference in the unit prices of Jalen and Tia juice pack</u></em>
Difference = $ 0.45 - $ 0.3
Difference = $ 0.15
Thus the difference in unit prices of Jalen's and Tia's juice packs is $0.15