1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Marizza181 [45]
3 years ago
5

PLEASE HELP ME.)

Mathematics
2 answers:
Sindrei [870]3 years ago
7 0
I have to say is Itsy because so far I asked my friend and he says see because you need 75 degrees to get land thank you
DedPeter [7]3 years ago
6 0
I think A would be correct

You might be interested in
What is "c + 14", when c = 16
riadik2000 [5.3K]

Answer:

thirty

Step-by-step explanation:

7 0
2 years ago
Read 2 more answers
Graph the line y = 3r
vladimir1956 [14]

Answer:

Graph the line y = 3r

jajj#jjz#jjjwjjwjwjbansjjskksskskkskskdkdd

5 0
2 years ago
4 to the 4th power equals 256. Explain how to use that fact to more quickly evaluate 4 to the 5th power.
Ray Of Light [21]

Answer: Because 4 is the base of what is being exponentially multiplied, you can multiply 256 by 4 to get 4^5

6 0
3 years ago
Read 2 more answers
Provider A changes $55 for installation and charges $35.50 per month for the basic package. Provider B offers free installation
Igoryamba

Let n =  number of months both have their services

Provider A:

C = 35.50n + 55

Provider B:

B = 35.50n

Provider A will always cost more than

provider B because of the $55 installation fee

3 0
2 years ago
Find the total amount due on a loan of $5,000 for 8 years at 10% simple interest.
nata0808 [166]
10% of 5000 is 500 and 500 times 8 is 4000 so the total amount due would be 9000 :)
3 0
2 years ago
Other questions:
  • Membership in the art club costs $10 per month plus a one-time charge of $25 for basic supplies. Each statement compares the num
    14·1 answer
  • What is the answer to 11 pls help me!
    6·1 answer
  • The equation that represents the canned goods order is 24x + 64y = 384, where x = number of minutes for producing fruit cans and
    10·2 answers
  • What is the common denominator for 1/2 and 1/8
    7·2 answers
  • Using the new unit you have defined, rewrite the debt for years 1900, 1930, 1960, and 2000.
    13·1 answer
  • Find unit rate. $2.40 for 12 eggs
    8·1 answer
  • 5 1/6 + (6 2/7) =?<br> PLEASE HELP
    10·2 answers
  • Represents the following phrase
    8·1 answer
  • A school is selling tickets to their Spring theater production. Student tickets cost $6 each and non-student tickets cost $9 eac
    8·2 answers
  • The perimeter of a rectangle is 128 inches.
    10·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!