1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Andrews [41]
2 years ago
15

Ayo someome help quick i’ll give you brainliest

Mathematics
1 answer:
mojhsa [17]2 years ago
6 0

Answer:

D or 4

Step-by-step explanation:

3x3.1415 is ~9.42

sq. rt. of 10 is ~3.16 so order them.

3.16 3.25 9.42 or 10, 3.25, 3pi

You might be interested in
2.) Bob has two weekend jobs. Last weekend he made a total of $77 after
Butoxors [25]

Answer:

Step-by-step explanation:

x= money earned per hour working as a cashier.

y=money earned per hour working delivering newspapers.

We propose the following system of equations:

5x + 4y =77

6x + 3y=78

We solve the system by reduction method:

-6*(5x+4y=77) ⇒  -30x-24y=-462

5*(6x+3y=78)⇒     30x+15y=390

                             ---------------------------

                                     -9y=-72  ⇒   y=-72 /-9=8

Now, we get the value of "x" replacing the value of "y" by "8" in any part of the equation above.

5x + 4(8)=77

5x+32=77

5x=77-32

5x=45

x=45/5=9

therefore;  

money earned per hour working as a cashier= $9/ hour

money earned per hour working delivering newspapers=$8/hour

7 0
2 years ago
Read 2 more answers
2. Find the unit rate demonstrated in the graph<br> below.
MaRussiya [10]

Answer:B is the answer for this question

6 0
2 years ago
Show how you solve the following two equations:<br> x – 15 = 32<br> x – 7.2 = 23.1
Lapatulllka [165]
Х - 15 = 32
х = 32 + 15
x = 47 (answer)
-----------------------
47 - 15 = 32
        32 = 32

х - 7.2 = 23,1
х = 23,1 + 7.2
х = 30,3 (answer)
---------------------------
30,3 - 7,2 = 23,1
         23,1 = 23,1
3 0
3 years ago
Emma is 9 and one fourths Year’s old. How many months old is Emma?
krok68 [10]

She is 4 years an d3 months old

5 0
3 years ago
Read 2 more answers
A store pays $697 for a snow board and marks the price up by 42%. What is the amount of the mark-up? please help
erastova [34]

Answer:

$292.74 :)

Step-by-step explenation

i searchd it

8 0
2 years ago
Other questions:
  • Find the distance between the points (-7, -10) and (-5, -1)<br>​
    14·1 answer
  • Pls help me with this  11-3 and 11-4 u press the link below 
    8·1 answer
  • The cake store is having a 50\%50%50, percent off sale on all of its cakes. If the cake you want regularly costs \$14$14dollar s
    7·1 answer
  • 2x+3 ft <br>2x+3 ft <br>polynomial expression<br>​
    6·1 answer
  • A pair of shoes costs $52.99 and the state sales tax is 8%. Use the formula C = p + rp to find the total cost of the shoes, wher
    14·1 answer
  • are y=2/3x-3 y=-3/2x+2 perpendicular? I know they intersect but i need to know if they’re perpendicular to each other. Please he
    5·2 answers
  • Find the absolute value<br><br> -5/6|
    10·1 answer
  • ANSWER QUICK WILL MARK BRAINLIEST
    6·1 answer
  • Pls Answer! Will give brainliest. Khanna earns a annual salary of $33,000. Her federal income tax bracket is 20%. She also must
    13·1 answer
  • The seismic wave of an earthquake is represented by the equation r = 13.2 sin(θ), where r is measured in miles. What does the 13
    5·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!