1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Anettt [7]
2 years ago
13

G(a) = a + 2. Find f(-7).

Mathematics
1 answer:
Mrrafil [7]2 years ago
4 0

Answer:

-5= g(a)

Step-by-step explanation:

assuming this is a typo and you meant to say g(-7).

-7 +2 = -5

You might be interested in
Help me please 10 points
Ne4ueva [31]

Answer: 2/15

Step-by-step explanation:

25-21/30 = 4/30

4/30 = 2/15

7 0
3 years ago
Read 2 more answers
G=4ca-3ba, find a <br>Also plz show how u found the answer.
lina2011 [118]
G=4ca-3ba <=> G=a(4c-3b)

                   <=> a=G/(4c-3b)
8 0
3 years ago
Read 2 more answers
What is the gcf of 14/15
Papessa [141]

Answer:

1

Step-by-step explanation:

15 is a prime number

3 0
2 years ago
Read 2 more answers
Which explanation provides the best real-world senario of the graph​
VikaD [51]

Answer:

i don't know

Step-by-step explanation:

4 0
2 years ago
Read 2 more answers
4 glue sticks cost $7.76 what equation would help determine the cost of 13 glue sticks
denis23 [38]
7.76/4 = 1.94x13=25.22
6 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • David's salary totals $79,000 per year. He can expect to pay federal income tax at a rate of 23.60%. How much money will David p
    15·2 answers
  • Francis bought a new dress that was discounted by 25%. She used the following expression to find the price of the dress after th
    9·1 answer
  • Dilate the segment about the origin by a scale factor of 1 /2 What are the coordinates of B'? please help
    14·2 answers
  • the trailer cost one-fourth as much as the boat. the total cost of both is 4,000 how much did each cost
    15·1 answer
  • Factor 3x2 +6x- 24 Please help me
    9·1 answer
  • Addison drove 1,170 miles in 18 hours what was his speed in miles per hour
    11·2 answers
  • Fernando built a robot to filter air and water efficiently. He expects the robot to filter more than 512 liters
    11·1 answer
  • A 4-cup bottle of soda costs $5.64. What is the price per pint?
    10·1 answer
  • Multiply 30x2 14/15 I will give branliest
    7·2 answers
  • Juan is making a fruit salad. He has grapes, watermelon, apples, pineapple, bananas, mangoes, honeydew, and cantaloupe. He wants
    7·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!