1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
SpyIntel [72]
2 years ago
10

How would I do this? I'll give brainliest!

Mathematics
2 answers:
UkoKoshka [18]2 years ago
4 0
Just plug in 1 and 2 for x and it will give you y then write it as (x,y) cordinates
prisoha [69]2 years ago
4 0
You plug in the value for x so you can get Y and that should be a coordinate point . X,y
You might be interested in
Which angle is congruent to p
AnnyKZ [126]
Q is congruent to P because they’re both got the same x and y number the x is 5 and -5 and for y is 3 and -3.
4 0
2 years ago
Read 2 more answers
4 more than the quotient 12 and a number x
snow_tiger [21]

More than means to add.

Quotient means to divide.

4 + (12/x)

6 0
3 years ago
2p 5r=q for p <br> solve for p algebra
Anuta_ua [19.1K]
2p5r = q\\2p=\frac{q}{5r}\\\\p = \frac{q}{10r}
6 0
3 years ago
Determine the factors of x2 − 8x − 12.
trasher [3.6K]
C. Prime
Pretty sure its C because none of the other options factor to x^2-8x-12
8 0
3 years ago
Read 2 more answers
A bakery charges $14.00 for 4 croissant sandwiches. What is the unit rate?
xxMikexx [17]

Answer:

The unit rate is given as $3.5 per croissant sandwiches.

Step-by-step explanation:

The total charges are $14.00

There are 4 such croissant sandwiches.

<em>The unit rate is given as, A rate is a special ratio in which the two terms are in different units. When rates are expressed as a quantity of 1, such as 2 feet per second or 5 miles per hour, they are called unit rates.</em>

Thus the unit rate is given as ,

= \frac{14}{4} = \frac{7}{2} = 3.5

Thus the unit rate is given as<em> $3.5 per croissant sandwiches.</em>

5 0
2 years ago
Other questions:
  • How many times do 12 go into 30
    13·1 answer
  • adam bought a box of fruit that weighed six and three eights if he brought asecond box that weighed 7and two fifth kilograms wha
    8·1 answer
  • Tricia starts school at 7am and has lunch at 12pm. She wants to make sure she has something to eat in between. Determine what ti
    9·2 answers
  • Choose the expression that is equivalent to both −x/y and x/−y.
    7·1 answer
  • The picture shows a box sliding down a ramp.
    15·2 answers
  • With which information can you construct a unique rhombus?
    10·2 answers
  • Evaluate the expression using the order of operation (13.1 times 3) + 5.21
    9·1 answer
  • A triangle has a base of 4 units and a corresponding height of 12 units. What is its area?​
    10·1 answer
  • Tell whether a triangle can have sides with lengths 6, 10, and 14. ​
    14·1 answer
  • Help pls ill award u the brainliest person!!! plsss help nowwww
    6·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!