Answer:
7,9,11,13 = 40
Step-by-step explanation:
second number is 9
$2.88/12=0.24 cents per ounce
3/8(4/5)(3/8)(5/4) = (3/8)(4/5)(15/32) = 3/8(3/8) = 9/64
Answer:
C. y = 21x+90
Step-by-step explanation:
Let x be the number of hours. Each hour costs 21 dollars, so the cost of all the hours would be 21x. Then add a fixed fee of 90 to get C, y = 21x+90