Answer:
Well the stylist can give one cut every 2hours or y=1/2x
Step-by-step explanation:
All you have to do is find the slope of the equation(rise/run) which ends up being 1/2 and then just turn it into an equation
Answer:
5/6
Step-by-step explanation:
1/12 + 3/4 = 9/12
9/12 + 1/12 = 10/12
simplify 10/12
= 5/6
33/12 = 2.75 per can
2.75 * 7 = 19.25......so its 19.25 for 7 cans
Answer:
16
Step-by-step explanation:
125=
16 days