1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
ira [324]
3 years ago
6

Question 2

Mathematics
2 answers:
Gre4nikov [31]3 years ago
6 0

Answer:

the answer is 7 not 6

Step-by-step explanation:

Jlenok [28]3 years ago
4 0

Answer:

x=6

Step-by-step explanation:

If b in in the middle of A and C then you would set AB equal to BC and solve

You might be interested in
PLSSS I NEED HELP I’LL MARK BRAINLYESS OR WTV IS CALLED
pickupchik [31]

Answer: y= -7   y= -5   y= -3   y= -1

Step-by-step explanation:

5 0
2 years ago
Determine the factor for the following expression: 4x + 8.
Temka [501]
4x + 8.....the factor is 4

4(x + 2)
7 0
4 years ago
PLEASE HELP ASAP PLLSSS!!!!
IgorC [24]

Answer:

  • 7 months

Step-by-step explanation:

a)

  • A(x) = 275 + 125x

b)

  • C(x) = 1850 - 100x

c)

  • 275 + 125x = 1850 - 100x
  • 125x + 100x = 1850 - 275
  • 225x = 1575
  • x = 1575 / 225
  • x = 7

The answer is 7 months

4 0
3 years ago
How would you convince a fellow student hat the number 0.57 is a rational number
Pavlova-9 [17]

Start by proving to them that the number 0.57 can be converted into a fraction . A whole number can't exactly be put in to a fraction. 0.57 can be converted to 14.25/25. This information means that 0.57 IS a rational number. Hope this convinced them!

4 0
4 years ago
(11 BRAINLY POINTS!!) Which of the following numbers can be expressed as a decimal that terminates?
balu736 [363]

Answer:

I believe that it is b

Step-by-step explanation:

But correct me if i am wrong! Have a nice day!

4 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Which correlation coefficient obtained from modeling advertising and sales data of tutti frutti ice cream expresses the stronges
    6·2 answers
  • Hello can someone please help with this question.
    10·2 answers
  • Pls help ASAPPPPPPPPPP
    13·2 answers
  • A package of 8 pens costs $1.09. Milo’s work to find the unit price of the pack is shown below.
    5·2 answers
  • Estimate the product 33.6 x 82.1
    15·1 answer
  • Which statements about the graph of y=tax are true
    6·1 answer
  • Does anyone know If a ratio is 2:3 how many parts are there in total? Thank you :)
    13·1 answer
  • Hey! please help i’ll give brainliest
    11·1 answer
  • SOMEONE DO 7,8, AND 9. ILL GIVE BRAINLIEST
    8·2 answers
  • A line has a y-intercept of 0 and a slope of 7/11 what is the equation in slope-intercept form​
    10·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!