Answer:
$9
Step-by-step explanation:
7.50/5= $1.5 an apple
6* 1.5 = $9 for 6 apples
10% of 360.26 is 36.026 but that answer wouldn’t be it since cents are only in the tenths and hundredths places after the decimal, so you’d probably have to round it up to 36.03
Answer:
7/8
Step-by-step explanation:
because 1 - ⅛ = 7/8. which would mean the answer is 7/8