Answer:
Michelle bought a pack of crayon for $3.25
Step-by-step explanation:
Number of packs = 5
The cost of a pack of crayons =
(Cost of 5 packs of crayon) / (number of packs of crayons)
The cost of a pack of crayons = ($16.25 ) / 5
The cost of a pack of crayons = $3.25
Ok so first you take $64.80 and multiply it by 2.5. You get $162. Now take $162 and subtract $20 from it. You are left with $142.
IT means that the students prefer doing homework after school more than before school!
<span>7 / 22 = 31.818181818182%
</span>
HOPE I HELPED!
~Tomas
Answer:
c=-9x^2-15x
Step-by-step explanation:
Isolate the variable by dividing each side by factors that don't contain the variable.
Inequality Form:
k < 4
Interval Notation:
(−∞, 4)