1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Galina-37 [17]
3 years ago
6

Write a sequence that has two arithmetic means between 9 and 24.

Mathematics
1 answer:
OleMash [197]3 years ago
8 0

Answer: 9, 14, 19, 24.

You might be interested in
Who want sum v o t c a had 10 bottls drunk 4 n dont fell good evan thogh it was my 1st time
Deffense [45]
Me me me me me me me
3 0
3 years ago
The point (5, 3) is represented on the graph. Which point also belongs on this graph?
kirill [66]
Do you have a picture of the graph,  I cant help u with out it. :)
8 0
3 years ago
Read 2 more answers
Karla has a cylindrical candy jar that is 5 inches tall and has a radius of 1.25 inches. The candy jar is 75% full. How much vol
elena-s [515]

Answer:

I think the answer is 18.3984375 inches

8 0
3 years ago
What is 2792 + 9383790202
AlladinOne [14]

Answer:

9383792994

Step-by-step explanation:

I the answer is 9383792994

8 0
3 years ago
Read 2 more answers
Rachel earned $34 in 4 hours at her job today. She wants to know how much she could earn tomorrow if she works 12 hours at the s
Nutka1998 [239]

Answer:

34/4 = 8.5 dollars per hr

12 x 8.5 = 102

Answer: $102

Step-by-step explanation:

First step: find the unit rate (how much she earns per hour )

34/4 = 8.5

Next: Find how much she wants to work for

Then: Create the equation.

12 x 8.5

Last: multiply 12 and 8.5 and you should get your answer of 102 dollars

REMEMBER TO ADD THE DOLLAR SIGN

5 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Help me please thankyou
    12·1 answer
  • Sam is 2 years and his mother is 28 years old. In how many years will Sam's mother be 3 times as old as he will be?
    13·2 answers
  • A ticket agency charges 9.5% fee on all tickets sold by them. The tickets cost $40 and they sell 242 tickets to an event. How mu
    11·2 answers
  • Plz help me i need it
    15·1 answer
  • How do you dilate a figure when the center of dilation is NOT the origin?
    10·1 answer
  • Can y’all plz help me
    14·2 answers
  • Water leaks through a roof and collects in a bucket the table shows how many cups of water collect in the bucket for different n
    9·1 answer
  • Please help me on graphing sine and cosine functions!
    11·1 answer
  • Ivan rented a truck for one day. There was a base fee of $18.99 , and there was an additional charge of 91 cents for each mile d
    15·2 answers
  • From 1990 to 2000, the population of Florida increased by 2.13% per year. The population (in millions) in the year 1990 was 16 E
    10·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!