The answer is 8percent is 64.8 dollars hope this helps you thank you so much have a great day
Answer:
Numbers of packs p is 12
Step-by-step explanation:
Data :
Money = $18
Price of a card = $1.5
Equation : 18 ≥ 1.5p
Solve the equation for p
18/1.5 ≥ p
12 ≥ p
Answer:
The answer is 3.6 acres per day
Step-by-step explanation:
To find the unit rate divide the number of acres by number of days
∴ Unit rate =
÷ 
= (6 × 4 + 3)/4 ÷ (1 × 8 + 7)/8 = 27/4 ÷ 15/8
= 27/4 × 8/15 = 18/5 = 3.6 acres per day
Answer:
160
Step-by-step explanation:
2² is 4 and the fourth multiple of 10 is 40.
Multiply those numbers together, and you get 160.
Answer:
D
Step-by-step explanation:
its just im not like other people who acutaly right stuff XD