1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
o-na [289]
3 years ago
9

A bakery charges $14.00 for 4 croissant sandwiches. What is the unit rate?

Mathematics
2 answers:
Oksi-84 [34.3K]3 years ago
8 0

Answer:

$3.50 per croissant

Step-by-step explanation:

14.00/4= 3.50

sattari [20]3 years ago
5 0

Answer:

The answer is $3.5/croissant sandwitch

Step-by-step explanation:

$14/4

=$3.5/croissant sandwitch

You might be interested in
A. 2,464 cm^2<br> B. 2,364 cm ^2<br> C. 1,464 cm^2<br> D. 1,364 cm^2
Nastasia [14]

Answer:

c 1464 cm ^2 is the answer

5 0
2 years ago
What's the answer for it??
Murljashka [212]
I believe the answer is D.
5 0
2 years ago
Read 2 more answers
The cube below is divided into 8 equal cubes and broken apart. What is the total surface area of all 8 cubes?
krok68 [10]

FORMULA:

TSA of cubes = 6(a)²

ANSWER:

We just have to plug the respective value.

So, TSA of 8 cubes = 6 × (12)²

  • 6 × 144
  • 864ft².

So, <u>Correct choice</u> - [C] 864 ft².

6 0
2 years ago
Please again sorry help me last one
Bezzdna [24]

Answer:

$3.41

Step-by-step explanation:

262.94 + 83.65 = 346.59

350.00 - 346.59 = 3.41

5 0
3 years ago
Volume of a cylinders​
const2013 [10]

Answer:

The volume of cylinder is V=πr^2h

7 0
1 year ago
Other questions:
  • Alfred is practicing typing. The first time he tested himself, he could type 27 words per minute. After practicing for a week, h
    5·1 answer
  • Family A and Family B both have 8 people in their family. The ages of each member are listed below. Which statement is correct a
    10·1 answer
  • Simplify 9 + (-2)^3<br> 3<br> 1<br> 17
    11·2 answers
  • Joey went for 15 auditions. Out of those 15 auditions, he got called back for 30% of them. Approximately how many did he get cal
    6·1 answer
  • What's one ninth as a decimal and percent​
    8·1 answer
  • What is 2.50x + 4x = 39
    14·2 answers
  • Jana paid $48 for 4 tickets to a movie. How much would it cost for 8 tickets? I'm aware you could probably do this problem witho
    13·2 answers
  • Select all the equations that describe this situation. Gino's backpack weighs 2 pounds less than Erik's backpack. Erik's backpac
    8·1 answer
  • How do you convert joules to kJ
    10·1 answer
  • Find the area of Bedroom #3 and the cost of hardwood floors in Bedroom #3 at $7.24 per sq ft. (round toSECOND FLOOR10.5 ftEHIF14
    13·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!