A bakery charges $14.00 for 4 croissant sandwiches. What is the unit rate?
2 answers:
Answer:
$3.50 per croissant
Step-by-step explanation:
14.00/4= 3.50
Answer:
The answer is $3.5/croissant sandwitch
Step-by-step explanation:
$14/4
=$3.5/croissant sandwitch
You might be interested in
I would the answer to x is 12
Answer:
-17
Step-by-step explanation:
Substituting c=-3
4*-3-5
=-12-5
=-17
4√5 + 2√5
= √5 (4 + 2)
= 6√5
Answer
6√5
Answer:
68°
Step-by-step explanation:
Angles 1 and 5 are corresponding angles on parallel lines, hence they are equal
And.. the question is...?