1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Andru [333]
3 years ago
7

Casey uses some of his savings on batting practice. the cost of renting a batting cage for 1 hour is $6. he rents a cage for 9 h

ours in each of two months. what is the change in Casey's savings after two months?
Mathematics
1 answer:
sammy [17]3 years ago
5 0
It 54 thank you welcome you
You might be interested in
before soccer practice. Laura warms up jogging around the rectangular soccer field that is 80 yards by 120 yards how many yards
AfilCa [17]

Answer:

The answer is 19200

Step-by-step explanation:

120x80=9600×2=19200

3 0
3 years ago
Does this graph represent a function? Why or why not?
bogdanovich [222]

Answer:

with my own opinion the answer is b

4 0
3 years ago
If a industrial machine made 678 shirts if you make 3 shirts in one minute how many minutes are you working
Aleks04 [339]
You simply divide 678 by 3 and get 226.
7 0
3 years ago
Favorite subject quick
kobusy [5.1K]

Answer:

Math

Step-by-step explanation:

7 0
3 years ago
Read 2 more answers
What part of students like lemonade
Sphinxa [80]

Probably 23 not sure

7 0
3 years ago
Other questions:
  • Hector needs to find the product of 23 and 97. Which shows a way to Hector could find the product?
    7·1 answer
  • If B is the midpoint of AC, then the length of BC is:
    5·1 answer
  • 0.22/m = 0.05/3.7 please could you answer
    15·2 answers
  • Find the value of x from this adjoining figure
    8·1 answer
  • Solve the system of equations below by graphing both equations with a pencil and paper. What is the solution? y=-x-1 y=x+3
    9·2 answers
  • A store sells 8-foot boards for $2.40 each. What is the cost per foot?
    6·1 answer
  • Find the area. Round to the nearest tenth.<br>6 in.<br>5 in.<br>9 in.<br>in.<br>​
    15·1 answer
  • A large cell phone company would like to know if their clients are happy with the service they provide . Which of the following
    10·1 answer
  • the sum of two numbers is 385 the difference between the number is 93 what’s is the value of the larger number?
    7·2 answers
  • 20 people show up to the party and they will get the same amount of pizza. There are 11 pizzas. How much pizza does each person
    5·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!