1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Iteru [2.4K]
2 years ago
8

Write 13.64 in expanded form​

Mathematics
1 answer:
STALIN [3.7K]2 years ago
3 0

Answer: 10 + 3 + 0.6 + 0.04

Step-by-step explanation:

You write the value of each digit as addends.

You might be interested in
Dinner for a family of 3 at the local Italian Eatery came to $47.83 before tax. If the family wanted to tip their server 20%, ho
EastWind [94]

Answer:

$9.57

Step-by-step explanation:

47.83 x 20% = 9.57

5 0
2 years ago
When the hour hand moves from 3 pm to 6 pm, through how many degrees does it move?
taurus [48]
I think it might be 90 degrees
6 0
3 years ago
What is -3x +3y = 15 <br> -2x - 6y = -14<br>​
Katarina [22]

Answer:

Im doing it right now one second

Step-by-step explanation:

6 0
3 years ago
Read 2 more answers
PLEASEE HELP ME I DONT KNOW HOW TO DO THIS !!
larisa [96]
G(h(0)) = 20

h(x) = x+4
h(0) = 0+4
h(0) = 4

g(x) = 5x
g(h(0)) = g(4) = 5(4) = 20
8 0
3 years ago
Zachary used the calculations shown to find how much he would spend on 16 ounces of pistachios.
maw [93]

Answer:

He made a math error

Step-by-step explanation:

6 ounces of pistachios cost $7.50

take 7.50 / 6=1.25 per ounce  ( not .80 per ounce)

Then 1.26 * 16 = 20.00 for 16 ounces

8 0
3 years ago
Other questions:
  • 5×70=5×_ tens<br>=___tens=___.
    14·2 answers
  • If the ratio is 12:8 what is the percent
    9·2 answers
  • Kyle is renting a boat with this family at a lake. The rental company initially charges $50 for the boat plus the hourly fee sho
    6·1 answer
  • Kris is staining 30 wooden rectangular fence pieces. The fence pieces are different sizes, and Kris wants
    9·1 answer
  • What's the difference between an algebraic expression and an equation ?
    6·1 answer
  • Edmund printed 36 photos at a photo kiosk. he paid a total of $ 10.08. what was the cost per photo?
    14·2 answers
  • Which function describes this graph ?
    15·1 answer
  • A study addressed the issue of whether pregnant women can correctly predict the gender of their baby. Among 104 pregnant​ women,
    6·1 answer
  • (Brainliest Award) Suppose a sample of 225 was taken from a population with a standard deviation of 75 feet. In this case, the s
    8·2 answers
  • Lena spent $39 on fruit at the grocery store. She spent a total of $60 at the store. What percentage of the total did she spend
    9·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!