Answer:
$0.96
Step-by-step explanation:
To find the unit price is to find the price of 1 meter.
9m = $8.64
1 m = 8.64 ÷ 9 = $0.96
Kindly refer to attachment for solution.
Hope it helps ^_^
Answer:
348m
Step-by-step explanation:
I took the k12 test
Answer:
n = 22
Step-by-step explanation:
Using
n = p(1-p)(Zc/E)²
From table E = 0.2 while p= 0.37
So substituting
We have n= 22.4
Thats a sample size of approximately 22