Answer:
4.5
Step-by-step explanation:
S1=$70/20gal=$3.50 per gallon
s2=$33.50/(50/4)gal=$2.68 per gallon
s3=$48.75/(15+8)gal=$2.12 per gallon
So supplier #3 has the best deal.
R = v/4
because:
v = 4r
v/4 = 4r/4 the fours cancel out and you are left with r
therefore v/4 = r or r = v/4
Answer:
if I I just want free point so I am
Answer:
0.1
Step-by-step explanation:
73/844=0.08649=0.1(After rounding)