Answer:
Step-by-step explanation:$9 daylilies, $4shrubs. 9x5=45+4x5=20 $65. 9x4=36+10x4=$76
Answer:
The answer is B
Step-by-step explanation:
The reason why I say this is because if you plot both graphs on one cordinate plance, you can see that the difference between the two graphs is that the graph of f(x) HAS BEEN SHIFTED DOWN 6 UNITS.As a result, the correct answer choice is B.Hope that helped @user.
graph B ( the lower one )
for a function to be defined there can only be one value of y for each value of x
graph A has more than 1 value of y for given values of x
for example ( - 1, 4 ) and ( - 1, - 4 ) thus is not a function
graph B only has 1 value of y for a given value of x thus is a function
2/10 equals .2 in decimal notation !
hope this helped you.
2 1/4 = 2.25
1.89 / 2.25 = 0.84 per lb <== 84 cents per lb