Answer:
2
Step-by-step explanation:
Answer:
<h2><u>Toothpaste</u></h2>
Smiles = $0.215 per ounce
Tartar Free = $0.2075 per ounce
Bright = $0.19875 per ounce
I will buy Bright because it is the cheapest.
<h2><u>Sunscreen Lotion</u></h2>
Bronze Smart = $0.23625 per ounce
Ray Block = $0.25 per ounce
Healthy Glow = $0.3725 per ounce
I will buy Bronze Smart because it is the cheapest sunscreen here.
<h2><u>Deodorant</u></h2>
Fresh = $0.29875 per ounce
Clean Scent = $0.259 per ounce
Spring = $0.24833333333 per ounce
I will buy Spring because it costs less than the other deodorants.
Step-by-step explanation:
divide the cost by the ounces and you will get the cost per ounce
Have a nice day! :-)
.3125 expressed as a fraction is 5/16
6/40 simplified is 3/20
3/20=15/100
100-15=85
The answer is 85%
You have to put your first dot on -5 on the y-axis and then from that dot go up 3 and right one and put another dot there. Then go from the dot on -5 and go down 3 and left 1 and put another dot. Then connect the dots with the line