Answer:
1 hundreths is 10 times greater than 1 thousandths.
Step-by-step explanation:
just like 100 is ten times greater than 10.
2 ounce bag will cost less than $1.25
6 ounces ÷ 3 = 2 ounces
$3.60 ÷ 3 = $1.20
OR
$3.60 ÷ 6 ounces = $0.60 per ounce
2 ounces = $ 0.60 × 2 = $1.20

multiplying both sides by x^2

simplifying

dividing by 7
Answer:
I'm doing okay i miss school and my friends
Answer:
$918.02
Step-by-step explanation:
As each tire costs $213.99, you will be multiplying that by 4:
$213.99*4 = $855.96
Now you will have to add the tax to the price. You will do the following:
$855.96*.0725 = 62.0571
You will round that to $62.06
$855.96+$62.06
The total would be $918.02