1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Stella [2.4K]
3 years ago
8

If Julie needs 3 and 1/4 cups of oatmeal how many 1/4 cups of oatmeal will she use

Mathematics
1 answer:
Effectus [21]3 years ago
3 0

Answer:

She will use 13 quarter cups of oatmeal

Step-by-step explanation:

3 1/4 = 13/4

x/4 = 13/4

4(x/4) = 4(13/4)

x = 13

You might be interested in
How do you write the indicated form of a function for an absolute value equation?
timama [110]
Attached solution and work.

3 0
2 years ago
What is the definition of intersection In math?
miskamm [114]

Answer:

Step-by-step explanation:

an intersection is a point, line, or curve common to two or more objects

6 0
3 years ago
Read 2 more answers
54:46
Slav-nsk [51]
The answer is 3n-4 because 4 is being subtracted
6 0
3 years ago
What Number must you add to complete the square?<br> x2+2x=23
Vadim26 [7]
X = {3.898979486, -5.898979486}

x = {3.9 x -5.9}
7 0
3 years ago
3x2/15 simplest from
Soloha48 [4]

Answer:

0.4 or 6/15

3×2 is 6

leaving 6/15 or 0.4

5 0
11 months ago
Other questions:
  • Simplify the expression <br> x+1+ 1/x+1<br> and give your answer in the form of <br> f(x) / g(x)
    14·1 answer
  • Which term does not belong with the other three?
    11·1 answer
  • Ted need to score at least 70 on his three tests, he has scored already 85 and 60 on two test, what would be the third test scor
    11·1 answer
  • What number is 160% of 75
    12·2 answers
  • How do I factorise an expression
    15·1 answer
  • What is the total amount that Matthew's bank will receive after lending him $8,000 for four years at an interest rate of 6 perce
    12·1 answer
  • Ray paid $26.25 for 7.5 gallons of gasoline. What is the unit rate of gasoline in dollars per gallon
    12·1 answer
  • Heeeeeeeeeeeelllllllllllllpppppppppppppp​
    7·1 answer
  • According to her running log, Ariana averaged 4 miles per week last month and 75% less this month. How much did she average this
    15·1 answer
  • Evaluate : limx→ tan2-sin2x x3
    9·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!