4.93
^ This number is less than 5, so we round down to 4.9.
Answer:
Step-by-step explanation:
If the 12-pack of water bottles at Kroger costs $4.60 then How much would one of those bottles of water cost?
1. Divide the cost by the number of bottles.
4.60 ÷ 12 = $0.38/bottle
<u>Answer-</u>

<u>Solution-</u>
The given data as follows,

After converting all the percentages and fractions to decimal, we can compare them all.
For converting percentages to decimal to divide the number by 100, so

Then converting the fraction into decimal,

As, all the numbers are converted into decimal, now comparing all the numbers,


Answer:
129.26
Step-by-step explanation:
i think it's this i dont know i honestly forgot decimals
Answer:
Step-by-step explanation: In isosceles triangle ABC, AB = BC.(2) Bob does his homework if and only if George gets candy.What is the length, to the nearest tenth, of the line segment joining 1.25000. (3) 151.9. (-4-146)2+(2-5272. 6. What is the slope of a line perpendicular to the line whose MLABC = (2x+10), find mLACB. C. rectangular box has a base that is a rectangle with are 10 and 6, find the height of the trapezoid. c) 6. 8) In triangle ABC, the measure of angle A is 60 degrees. If the measure of angle B is 12) Square ABCD, above, has coordinates: C(-2, 2) and D(-2, -2).
Hope this helped!