1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
strojnjashka [21]
2 years ago
6

The rectangular field at Wilson Middle School is 300 feet long and 175 feet wide. In gym

Mathematics
1 answer:
coldgirl [10]2 years ago
5 0

the total number of feet they jog is 950 feet.

You might be interested in
PLEASE HELP IM TIMED:
julia-pushkina [17]

Answer:

B or 2

Step-by-step explanation:

because i got u the proofs

8 0
2 years ago
Read 2 more answers
50 points and brainliest for the best fastest answer
romanna [79]

Answer:

ha

Step-by-step explanation:

7 0
2 years ago
Read 2 more answers
How to solve number 5.
BabaBlast [244]
Larger?...... I dunno
6 0
2 years ago
The corporate team-building event will cost $14 if it has 7 attendees. If there are 9
kobusy [5.1K]

Answer: for 9 attendees it would cost $18

Step-by-step explanation: First you have to find the unit rate. So for every 7 attendees it costs $14, divide them both by the GCF which is 7. 14÷7=2

7÷7=1

So for every 1 attendee it is $2.

Now to figure out how much it would cost for 9 attendees, figure out what you have to do to 1 to get 9. Multiply it by 9.

And whatever you do to one number you have to do for the other. So $2 • 9 = $18

So for every 9 attendees it costs $18.

5 0
3 years ago
unit 8: right triangles & trigonometry homework 7: law of cosines ! It’s due tomorrow just questions 1-4
ycow [4]
Wheres the question?
3 0
3 years ago
Other questions:
  • How do you solve 11x=24+8x
    15·1 answer
  • I need help and my teacher wont help
    13·1 answer
  • BRAINLIEST AND 15 POINTS!!
    5·1 answer
  • Micah buys a used car for $10,000 and spends $200 on a new radio that is made in the u.s. the end result of these two transactio
    5·2 answers
  • ....<br> ....<br> ...................................................................
    12·1 answer
  • Please help, it would mean the world
    8·1 answer
  • Write the equation of the line that passes through the points (-7, 7) and (-6, -5).
    9·1 answer
  • 3. Susan earns money by babysitting for relatives and neighbors. She charges $10 per
    10·1 answer
  • Can someone help me with this question
    15·1 answer
  • In a survey conducted among the people,200 like fruit and100 like both of them . using veen diagram, find the number of people w
    7·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!