Answer:
x = −
4
Step-by-step explanation:
Unit rate is (cost) per 1 unit
the unit is fluid oz
'per' is fraction
cost/1unit
so we do
2.56/32
divide completely
2.56/32=0.08/1
the unit rate is $0.08 per oz
There are 1875 shares in the company i believe
Answer:
The answer is "
"
Step-by-step explanation:
Miguel's choose the best way to win the 2 dollars by pulling the two chips with the number 1. In total, there are four balls, so his probability of winning is:

The chances of losing a dollar add up to that amount, so 5/6.
Price predicted = 

The final answer is "
"