Unit rate is (cost) per 1 unit the unit is fluid oz 'per' is fraction cost/1unit so we do 2.56/32 divide completely 2.56/32=0.08/1 the unit rate is $0.08 per oz
Well the angle is acute at the 3 it would be a right angle so I'm guessing it's 30 degrees but if I'm wrong u could use a protractor to find the angle of degrees
Subtract $145-$53 and you will get 92. Then divide 92 by 23 and you get 4. The answer is 4 because when you subract 53 from 145 you are seeing how much you paid without the fee.