1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Bumek [7]
3 years ago
15

Gcf of 6w square - 14w

Mathematics
1 answer:
melamori03 [73]3 years ago
7 0
GCF of them is 2w.

Hope this helps :)
You might be interested in
Valerie is making identical quilts for herself and her sister. For each quilt she buys 5 yards of solid fabric and w yards of pr
Nadusha1986 [10]
Valerie bought 18yrds of fabric. If she used 9yrds of fabric on her quilt, she will use another 9yrds on her sister's. The total is 18yrds.
8 0
3 years ago
100.5 divided by 1.5
wariber [46]
The answer to 100.5 divided by 1.5 is 67
5 0
3 years ago
What is the minimum number of degrees in order for the pentagon to map onto itself
amid [387]

Answer:

We can divide the pentagon (5 sides) into five inscribed triangles with central vertex angles of 72 degrees. 360 degrees ÷ 5 = 72 degrees....complete rotation is 360 degrees So each rotation of the pentagon of 72 degrees will be identical

Step-by-step explanation:

hope it helps :))

3 0
3 years ago
Two pizzas were each cut into 6 slices. Mom ate 1/6 of the veggie pizza and 1 slice of the pepperoni pizza. Thea ate 1/2 the veg
Ronch [10]
1 slice of veggie pizza and 1 slice of pepperoni pizza. = 2 slices of pizza in total
5 0
3 years ago
Read 2 more answers
Ann is grouping 38 rocks.she can put them into groups of 10 rocks or as single rocks .what are the different ways Ann can group
photoshop1234 [79]

Answer:

3 and 8/10

Step-by-step explanation:

38/10=3.8 you can have three groups of 10 and 8/10 of another group

4 0
3 years ago
Other questions:
  • write the place value of the underlined digit. round each number to the place of the underlined digit 2.348 *3 is underlined*
    5·1 answer
  • Store ABC sells 8 lbs. of oranges for $6.00. Store XYZ sells 14 lbs. or oranges for $11.20. Which store is less expensive, and b
    7·1 answer
  • Use the number 8,6, and 2 and one operation to write an expression that includes an exponent and has a value of 8. Use each numb
    15·1 answer
  • -10 < -15 true or false ? Explain if true or false
    14·2 answers
  • The number of states that joined the United States between 1776 and 1849 is twice the number of states that joined between 1850
    9·1 answer
  • A ship is sailing due north. At a certain point the bearing of a lighthouse is N 42.8∘E and the distance is 10.5. After a while,
    9·1 answer
  • A 2-gallon jug of water costs $8.64. What is the price per cup?
    7·2 answers
  • For the polynomial f(x) = 3x^3 + 3x^2 - 13x + 12 determine the average rate of change between the two given values for x
    14·1 answer
  • Compute the correlation coefficient for the data set.
    13·1 answer
  • If x² = 64, then 1/3 + x⁰​
    7·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!