1answer.
Меню
Ask question
Login
Signup
Ask question
Menu
All categories
English
Mathematics
Social Studies
Business
History
Health
Geography
Biology
Physics
Chemistry
Computers and Technology
Arts
World Languages
Spanish
French
German
Advanced Placement (AP)
SAT
Medicine
Law
Engineering
vekshin1
3 years ago
5
A machine prints 8 banners in 120 seconds how many seconds does it take to print one Banner
Mathematics
Answer
Comment
Send
2
answers:
Tju
[1.3M]
3 years ago
8
0
So all we have to do is divide 120 by 8 so 120/8= 15
Do you understand why we do that? It’s because there are 120 seconds needed to print 8 banners so dividing 120 by 8 will get you the time for one
Send
Novay_Z
[31]
3 years ago
4
0
60 seconds because I have down this before and check it about a million time
Send
You might be interested in
SOMEONE HELP PLZ HELP HELP
NISA [10]
13 units....................YES
6
0
3 years ago
Suzanne needs material for her school project. She buys 5.50 yards of material at $3.87 a yard. What is the total cost of the ma
ASHA 777 [7]
5.50
x 3.87
----------
21.285
5
0
3 years ago
Read 2 more answers
The temperature at 7 a.m. was -11°C. The temperature increased by 9°C during the
LiRa [457]
The answer is -6 degrees Celsius
6
0
3 years ago
the art teacher asks her students to cut out apples from construction paper five apples can be cut from each sheet of paper. if
svlad2 [7]
1045 divided by 5=209
8
0
3 years ago
The price of a television in a certain store was a dollars in June. On the first day of each month after June, the price was red
Shtirlitz [24]
Answer:
0.8
Step-by-step explanation:
multiply 1.00 .20 4 times
6
0
2 years ago
Other questions:
PLEASE HELP!!! I NEED ANSWER ASAP. WILL MARK AS BRAINLIEST IF CORRECT
5
·
1 answer
Ethan makes $6 per hour mowing lawns and $7.50 per hour bagging groceries. last week, he made a total of $129. The difference be
10
·
1 answer
Será a equação x² + 3x = x + 6 + x² do 2º grau?
14
·
1 answer
A principal of $950 is invested in an account at 7% per year simple interest. What is the account total after 5 years?
5
·
1 answer
What is the area of the triangle
9
·
2 answers
AB||CD. Find the measure of
7
·
1 answer
The unit price of a 128 ounce jug of milk is 4.8 cents per ounce. A 64 ounce cartoon of milk has a unit price of 5.1 cents per o
5
·
2 answers
B) Find the value of 2a2 + 5b2 when a = -6 and b = 2
14
·
2 answers
The plot shows the temperatures (in ºF) for a group of children who visited a doctor’s office. A plot shows the temperature of c
6
·
1 answer
50 pounds of dog food for $38.00 <br> what is the unit rate
15
·
2 answers
×
Add answer
Send
×
Login
E-mail
Password
Remember me
Login
Not registered?
Fast signup
×
Signup
Your nickname
E-mail
Password
Signup
close
Login
Signup
Ask question!