Answer:
The answer for this problem is
C) y = -x + 6
Step-by-step explanation:
I know this because I just did the test
Either B or C. They look exactly the same but I can’t tell because the photo is blurry
y intercept is 75 and x intercept is 75/2.5=30
Answer:
Rs.16
Step-by-step explanation:
Divide the cost of Rs.96 by 12 then multiply by 2
cost of 1 pencil = Rs.96 ÷ 12 = Rs.8
cost of 2 pencils = 2 × Rs.8 = Rs.16
Answer:
the top box plot should be the way to go