Because 3/5 and 5/3 make a product of 1, so you have one x on the right side.
Answer:
C
Step-by-step explanation:
The oranges cost $4 per 2 lbs which is 4/2=$2 per lb. Option C has peaches at $6 for 3 lbs which is 6/3 =$2 per lb.
The y-intercept should be closer to ten.
Yes <span>-(12/-17) is equal to 12/17
I hope this helps.
Have a awesome day. :)</span>
Answer:
B:
Step-by-step explanation: