1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Triss [41]
4 years ago
10

Leah wraps the box shown with construction paper. What is the surface area of the pencil case?

Mathematics
1 answer:
baherus [9]4 years ago
4 0

Answer:

48 might be

Step-by-step explanation:

i hope is right

You might be interested in
Find the value of a.
aksik [14]
I used google calculator just search triangle length calculator 

6 0
3 years ago
Who’s right? And why?
Digiron [165]

Answer:

Oscar is. dividing the cost by the amount you will find that all answers equal 3.99

3 0
2 years ago
Read 2 more answers
Simplifying entire surds 4√48
ira [324]
Hope this helps youuu

8 0
3 years ago
Simplify √16/√11 in terms of surds<br>​
Alex_Xolod [135]

Answer:

4\times \sqrt{11}\div \(11)

Step-by-step explanation:

\sqrt{16}\div \sqrt{11}

\sqrt{16}\times \sqrt{11}\div \sqrt{11}\times \sqrt{11}

4\times \sqrt{11}\div \(11)  answer

8 0
3 years ago
What is the value of 2 in 255.6
True [87]

Answer:

200?

Step-by-step explanation:

its kinda simple but the 2 is in the hundreds place therefore it is 200.

hope it helped ;)

6 0
4 years ago
Other questions:
  • Which of the following uses absolute value correctly to show the distance between -40 and 18
    15·1 answer
  • The area of a rectangular park is 3/5 square mile. The length of the park is 7/8 mile. What is the width of the park?
    11·2 answers
  • in the diagram below ,R is located at (24,0) , N is located at (12,18) , T is located at (12,6) , and E is located at (18,15) .
    14·1 answer
  • Helppppppppppppppppp!!
    15·2 answers
  • Identify the common factor in 6b - 2b.
    12·1 answer
  • - 7th Grade Work -<br><br> Please help, I really need it T-T
    14·2 answers
  • The value of a car decreases by 20% per year Mr sing purchases a $22,000 automobile what is the value of that car at the end of
    11·1 answer
  • Write a linear function f with f (4) = -3 and f(0) = -2.<br><br> f(x) =
    15·1 answer
  • A 7-pound bag of cat food costs $13.93. What is the unit price?
    7·1 answer
  • Simplify the quantity 9 minus two thirds times the square root of 9 end quantity squared plus the quantity 1 minus 6 end quantit
    6·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!