1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
muminat
3 years ago
12

Please hurry!!! I need it now, This is timed. I'll give a brainliest!

Mathematics
2 answers:
Natasha_Volkova [10]3 years ago
8 0

Answer:

it's 190 which mean C

Step-by-step explanation:

Virty [35]3 years ago
3 0

Answer:

C = 190

Step-by-step explanation:

Test- Ed 2020

You might be interested in
Write expressions in simplest form that represents the total amount in each situation
larisa86 [58]
30 + 2x minutes a week.
3 0
3 years ago
The value of x is and the value of y is
TEA [102]

Answer:

x = 60, y = 50

Step-by-step explanation:

60 + 50 = 110 + 70 = 180.

50 + 70 = 120 + 6 = 180.

Therefore 50 + 70 + x = 60

Therefore 70 + 60 + y = 50

6 0
3 years ago
Read 2 more answers
I don’t understand, please help! Solve m=p/2-n for n.
belka [17]

Answer:    n=p/2-m

Step-by-step explanation:

m=p/2-n   (1)

Add n to both sides of the equation  (1)

m+n=p/2-n+n => m+n=p/2     (2)

Subtract m from both sides of the equation (2)

m-m+n=p/2-m => n=p/2-m

6 0
4 years ago
Can a triangle be formed with the side lenghts of 8cm, 4cm, and 12cm
ioda
No, because the sum of the measures shorter legnths of the sides must be greater than the measure of the greatest angle

4+8=12
so therefor the side legnths if you tried to make into a triangle, it would make a line 12 units long

<span>no is the answer</span>
4 0
3 years ago
Read 2 more answers
Directions: Select the correct location on the number line.
Degger [83]
5 - 1.25 = 3.75
Melody’s mom pays her sister $3.75 for emptying the dishwasher.
7 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Which is greater 0.5 or 0.625
    11·1 answer
  • Robin purchased 3 1/2 ounces of whole wheat cereal for $1.40. What is the cost per ounce?
    12·2 answers
  • What makes Rohan the protagonist of "The Catch"?
    7·2 answers
  • PLZZZZZZ NEED HELP!!!!!!!!
    9·1 answer
  • How do you solve for 19 - 5/2 x = 34?​
    15·2 answers
  • A toaster has 4 slots for bread once the toaster is warmed up, it takes 35 seconds to make 4 slices of toast, 70 seconds to make
    11·1 answer
  • In the following expression, both A and B are variables that can take positive values.
    7·1 answer
  • Some friends are going to play laser tag. The cost of one game is $7.50. Each friend also purchase a drink for $3.50. Write an e
    7·1 answer
  • PLS HELP I WILL GIVE BRAINLIEST
    11·1 answer
  • You are buying carpet to cover a room that measures 21 feet by 30 feet. The carpet
    14·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!