1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
ivann1987 [24]
3 years ago
10

Small frustrations and minor irritations are called

Mathematics
1 answer:
Sonbull [250]3 years ago
8 0
Annoying????????????
You might be interested in
A point on the line y=3x-4 has an x- coordinate of 50. what is the y-coordinate of this point
mel-nik [20]
The y-coordinate of the point is 146
3 0
3 years ago
Read 2 more answers
9
Svetradugi [14.3K]

Answer:

78

Step-by-step explanation:

do the equation backwards. 157 minus 1 equals 156, and 156 divided by 2 equals <u>78</u>. Hope this helps. pls mark brainliest

6 0
3 years ago
How many sides do a square have
loris [4]
A square has four sides. Hope this helps you.
4 0
3 years ago
Read 2 more answers
Which numbers from 0 to 10 are both whole numbers and natural numbers?
aliya0001 [1]
1-10 is the answer to the question
5 0
3 years ago
What is 35 liters in milliliters
Evgesh-ka [11]
The answer is 35,000
6 0
3 years ago
Other questions:
  • What is the radius of a cylindrical soda can with volume 512?
    10·1 answer
  • What is the additive inverse of -6.
    10·1 answer
  • Student council is renting a tent for $350 for an upcoming student fair. Each student attending the fair will pay $0.50. All oth
    12·1 answer
  • Help ASAP Find the first four terms in An = 10n - 11
    10·1 answer
  • There are 21 plates of tomato sandwiches, 27 plates of cheese sandwiches, and 12 plates of beef sandwiches on a buffet table. If
    12·2 answers
  • I need help ASAP marking brainliest
    5·2 answers
  • Is it possible to scan a screenshot?
    11·2 answers
  • “I think of a number, multiply it by 3, add 4 and square the result​
    6·2 answers
  • I don’t know what to do calculate the surface area for the figure
    6·1 answer
  • A 9-pound bag of cement costs $4.95. What is the unit price?
    5·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!