1answer.
Меню
Ask question
Login
Signup
Ask question
Menu
All categories
English
Mathematics
Social Studies
Business
History
Health
Geography
Biology
Physics
Chemistry
Computers and Technology
Arts
World Languages
Spanish
French
German
Advanced Placement (AP)
SAT
Medicine
Law
Engineering
ohaa
[14]
3 years ago
7
What is the unit rate for this problem: $4.50 for 10 ounces of trail mix
Mathematics
Answer
Comment
Send
2
answers:
mylen
[45]
3 years ago
8
0
The answer is 0.45 per oz
Send
Greeley
[361]
3 years ago
6
0
4.50 / 10 = 0.45 per oz
Send
You might be interested in
9. A 16-ft ladder is leaning against the side of a house. The ladder touches the ground 9 ft away from the house. What angle doe
Mandarinka [93]
Answer:
Check pdf
Step-by-step explanation:
Download pdf
8
0
2 years ago
Read 2 more answers
Which of the following is not a perfect square?<br> A. 50<br> B. 49<br> C. 121<br> D. 1
luda_lava [24]
50 is not a perfect square because it doesn’t have a square root.
Hope this helped :)
6
0
3 years ago
Read 2 more answers
Please answer fast!!!According to the Triangle Sum Theorem, which combinations of side lengths would make a possible triangle? C
saw5 [17]
Answer:
Is there a picture of it?
Step-by-step explanation:
7
0
3 years ago
Read 2 more answers
Phil has a strip of wood trim that is 16 feet long. He needs 5-foot pieces to trim some windows. What are the possible numbers h
ozzi
He can cut either 5 7 and 9
5
0
3 years ago
Mo wrote and solved the equation below to find the cost per magnet.<br> 66.25w=795<br> W=12
crimeas [40]
? what are you trying to find
5
0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
What should be the first step to solve the equation? 2x + 9(x – 1) = 8(2x + 2) – 5 Combine like terms on each side of the equati
12
·
1 answer
Complete the solution of the equation. Find the value of y when x equals 15.
7
·
2 answers
Use fraction strips 1/2- 1/3 is what
14
·
1 answer
Based on the scores in the chart below which restaurant is the best choice for the dinner tonight and why
7
·
1 answer
write an equation in slope intercept form with the given information. slope=-1; passes through the point (-4,10)
9
·
1 answer
3/7×=33 what is the answer to this math problem
13
·
1 answer
What is equivalent to<br> 2(x-5)+4x-18=4x
13
·
1 answer
HELP !<br> CLICK ON THE PHOTO FOR QUESTION. ALOT OF POINTS GIVEN AWAY!
8
·
1 answer
Mina wore a pedometer on her foot for 3 hours. She recorded the number of steps she walked for each hour. The first hour she too
12
·
1 answer
Five more than twice a certain number
7
·
2 answers
×
Add answer
Send
×
Login
E-mail
Password
Remember me
Login
Not registered?
Fast signup
×
Signup
Your nickname
E-mail
Password
Signup
close
Login
Signup
Ask question!