Answer:
<h2>1.80 per pound of strawberries</h2><h2 />
Step-by-step explanation:
8.10 / 4.5 pounds = 1.80 per pound of strawberries
Answer:
The answer is 6 is a corresponding angle to 8 :) brainliest?
Answer:
I think you can find these answers online...
A good website that I used to use for books like these was www.slader.com, but it might not have everything.
Step-by-step explanation:
Answer:
4 + 2g
General Formulas and Concepts:
<u>Pre-Algebra</u>
Distributive Property
Order of Operations: BPEMDAS
- Brackets
- Parenthesis
- Exponents
- Multiplication
- Division
- Addition
- Subtraction
Step-by-step explanation:
<u>Step 1: Define</u>
2(2 + g)
<u>Step 2: Expand</u>
- Distribute 2: 2(2) + 2(g)
- Multiply: 4 + 2g
Answer:
7
Step-by-step explanation: