Answer:
141732
Step-by-step explanation:
2 7 9
× 5 0 8
------------------------
2 6 7
2 2 3 2
1 3 4
1 3 9 5 00
--------------------------------
1
1 4 1 7 3 2
its rlly hard to line up numbers on a computer.. hope u still understand it
The respective missing proofs are; Alternate interior; Transitive property; Converse alternate interior angles theore
<h3>How to complete two column proof?</h3>
We are given that;
∠T ≅ ∠V and ST || UV
From images seen online, the first missing proof is Alternate Interior angles because they are formed when a transversal intersects two coplanar lines.
The second missing proof is Transitive property because angles are congruent to the same angle.
The last missing proof is Converse alternate interior angles theorem
because two lines are intersected by a transversal forming congruent alternate interior angles, then the lines are parallel.
Read more about Two Column Proof at; brainly.com/question/1788884
#SPJ1
To find the unit price, divide the total price by the total weight.
4.60 / 2 = 2.30
So, the unit price is $2.30 per liter of milk.
Best of Luck!
If 6 of the 13 books are new, then 7 of them are used. The ratio of new (6) to used (7) is
6:7 or 6/7
Ratio of all books (13) to used books (7) is
13:7 or 13/7
Answer:
14
Step-by-step explanation:
The volume of a 3d rectangular prism is the length*width*height
Therefore your answer is:
3.5*8*0.5 = 14