1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
exis [7]
2 years ago
15

Please include equation and solution thanks

Mathematics
1 answer:
ehidna [41]2 years ago
7 0
John is 31 and Jenny is  26

You might be interested in
How can we represent a time that came before a specific zero point​
Oduvanchick [21]

Answer:

by stating what the time was before the zero point came.

Step-by-step explanation:

3 0
3 years ago
Will mark as brainliest plz helpp​
almond37 [142]

x - √3y - 4 = 0 → <u>Choice</u><u> </u><u>A</u>

Step-by-step explanation:

x - 4 = √3y

x - 4 <u>- √3y</u> = √3y <u>- √3y</u>

x - 4 - √3y = 0

x - √3y - 4 = 0

4 0
3 years ago
Only thing I need to know is what to do for the x on y = x + 3 and y = x
Ronch [10]

Answer:

Think of y = mx + b,

With y = x + 3, m = 1 so the slope is one, and b = 3 which is the y-intercept, so plot the point (0,3) on the y-axis.

To find the next point to plot go up 1 and over to the right 1 because slope is rise over run.

With y = x, the slope is still 1, but there is no y-intercept, so you plot the point (0,0), and to find the next point on that line, go up 1 and over the right 1 because m=1

8 0
3 years ago
A plumber charges 14 of the cost of materials as a labor fee. If the materials for the current job cost $130.00, how much will t
Lena [83]

Answer: The answer is 0.1076923 per dollar.

Step-by-step explanation:

7 0
2 years ago
Help me i have been trying to solve it. plzz
siniylev [52]
Because completementary angles add up to 180 degrees (angle 3 and angle 4)
and interior angles of a triangle will also add up to 180 degrees

if you compare these two facts, then angle 4 equals the 2 non adjacent interior angles

3 0
3 years ago
Other questions:
  • An ice cream truck started the day with 45 ice cream sandwiches. During a stop at a busy park they sold s ice cream sandwiches.
    7·2 answers
  • Determine the general solution: sin 2x=-1/2
    13·1 answer
  • How I would I do number 3
    8·2 answers
  • Alana and two of her friends evenly split the cost of a meal. They determine that each person owes $14.68. How much was the enti
    8·1 answer
  • What is the volume if thr cone in cubic inches​
    14·1 answer
  • A gallon of moo milk costs $5.12. what is the unit price of an 8 ounces of moo milk
    13·1 answer
  • The linear equation y=1/2x+3 is written in form
    6·1 answer
  • What is 2/18 in simplest form
    6·2 answers
  • How to write proofs in geometry
    15·1 answer
  • Do you think a negative number raised to an even power will be positive or negative? Explain.
    10·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!