Answer:
yo u don't get wat u saying man
Answer:
8 in^2.
Step-by-step explanation:
F = P * A
22 = 2.75 * A
A = 22/ 2.75
A = 8 in^2.
4 pairs of pants for $18.
Divide price by quantity to get the cost of 1 pair of pants:
18 / 4 = 4.50 per pair.
Divide 27 by 4.50 to find number of pairs:
27 / 4.5 = 6
6 pairs of pants can be cleaned for $27.
Answer:
C
Step-by-step explanation:
C is not a function because 5 has two y values
Answer: 5/4
Step-by-step explanation: