Answer:
6.95
Step-by-step explanation:
$41.70 / 6 = $6.95 for each box
The simplest (and most commonly used) area calculations are for squares and rectangles. To find the areaof a rectangle multiply its height by its width. For a square you only need to find the length of one of the sides (as each side is the same length) and then multiply this by itself tofind the area.
Answer:
i don't know j dhf jfjyk jrkr htjt jrkr dr rkr