1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
SSSSS [86.1K]
3 years ago
6

2-5|5m-5|=-73 absoute value

Mathematics
2 answers:
Wewaii [24]3 years ago
6 0
Solutions i found was  m=4 or  m=-2<span>

</span>
tatiyna3 years ago
4 0
Wouldn't the answer be <span><span>m=<span><span>4 or </span>m</span></span>=<span>−2..</span></span> <span>



</span>
You might be interested in
6/7 Find the slope of the line.
Feliz [49]
The slope, if you have a graph, is the angle the line is going down so look at this graph:
6 0
2 years ago
Read 2 more answers
Movie tickets are $4 for regular admission and $3 for seniors. On a night where there were 190 people and total sales of $720 ho
labwork [276]
Answer is B: 150

write two equations

r+s=190
4r+3s=720

solve by substitution

the get r=150 s=40
8 0
3 years ago
Read 2 more answers
Least to greatest !?
Bad White [126]
The lengths are \frac{5}{6} \frac{5}{12} and \frac{1}{3}
finding the LCM we get
\frac{10,5,4}{12}
arranging them 
 \frac{1}{3} \frac{5}{12} and \frac{5}{6}
6 0
3 years ago
A robot that makes _/8 of a boat per day will make 7 boats in 8 days
Sidana [21]
7/8 boats per day will make it
8 0
3 years ago
Blot.<br> 1000<br> ofy<br> 800<br> 600<br> 400<br> 200<br> 1<br> 2<br> 3
nevsk [136]

Answer:

okay can you l ike send rge question maybe can solve for it because i don't understand that not to be rude

4 0
3 years ago
Other questions:
  • Working 6 days, a worker earned<br> 150000 LL<br> a) How much will he earn by working 21<br> days?
    10·1 answer
  • 16 pound turkey cost $14.24 what is the price per pound
    5·2 answers
  • HELP PLEASE. Find x &amp; y round answer to the nearest tenth!
    8·1 answer
  • hey restaurant sells 1725 pounds of spaghetti and 925 pounds on linguini every month after nine months how many pounds of pasta
    6·2 answers
  • Karan and Preeti are sharing a packet of sweets in the ratio of 2:3 .If the total sweets is 50,how many sweets will Preeti get
    11·1 answer
  • The area of a circle is 42.29m2.<br> Find the length of the diameter rounded to 1 DP.
    12·1 answer
  • Can someone tell me these please? I need help BADLY a will give brainliest if correct 26 a b and c
    9·2 answers
  • Simplify the expression. What classification describes the resulting polynomial?
    10·1 answer
  • Suppose that scores on an exam are normally distributed with mean 80 and standard deviation 5, and that scores are not rounded.
    10·1 answer
  • Find the area of the shaded region.
    13·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!