1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Angelina_Jolie [31]
2 years ago
11

Kami is cooking dinner for a family reunion that 21 people are attending.

Mathematics
1 answer:
Ksivusya [100]2 years ago
5 0
The answer it 33.6 oz (D)
You might be interested in
There is a bag filled with 4 blue, 3 red and 5 green marbles.
Simora [160]

Answer:

3 out of 12 chance i believe.

8 0
3 years ago
Read 2 more answers
In anova, by dividing the mean square between groups by the mean square within groups, a(n) _____ statistic is computed.group of
jek_recluse [69]

In anova, by dividing the mean square between groups by the mean square within groups, a(n) Analysis of variance  statistic is computed.

What is Analysis of variance ?

  • With the help of the statistical analysis approach known as ANOVA, apparent aggregate variability within a data set is explained by separating systematic components from random factors.
  • Systematic influences, but not random ones, statistically affect the data set that is being presented.

What are some instances where ANOVA has been applied?

  • An ANOVA demonstrates the link between the dependent variable and the level of the independent variable.
  • For illustration: In order to determine whether there is a difference in the number of hours of sleep each night as your independent variable, you divide the groups into low, medium, and high social media use categories.

Learn more about Analysis of variance

brainly.com/question/28274784

#SPJ4

4 0
1 year ago
If 3 sodas cost $6. What is the cost cans of corn cost $16. What is the cost per can? per soda? If 8 tacos cost $12. What is the
777dan777 [17]

Answer:

dont mind me just tryna figure this out ignore till i figure it

Step-by-step explanation:

7 0
3 years ago
900 is times as much as 9
Airida [17]
100 x 9 = 900
so

900 / 100 = 9


7 0
3 years ago
To go bowling it costs $2 to rent shoes and then $3.25 for each game bowled. Which of the following functions gives the total co
likoan [24]
3.25g+2=t is your function
7 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • What is 12 and 3/4 as a decimal
    13·1 answer
  • Whsat is the answer to .5343434343434343434
    5·1 answer
  • What is the measure of the complement of JKI? the supplement
    14·1 answer
  • 8.09 is greater than 8.090​
    8·2 answers
  • Find the eqation of the line perpendicular to y=3x-6 that runs through the point (-1, -3)
    7·1 answer
  • TEACHER QUESTION
    7·2 answers
  • 2x +1 =23 what is the answer
    9·1 answer
  • What are three consecutive even integers with the sum of -84?
    6·1 answer
  • Enter the coordinates of the point on the unit circle at the given angle. 120°
    9·1 answer
  • How many solutions exist for the system of equations in the graph?
    12·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!