1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
gladu [14]
3 years ago
14

What is the straight-line distance between (2, -4) and (-3, 8) on a coordinate grid?

Mathematics
1 answer:
Scrat [10]3 years ago
6 0
It is most likely 14 units so it would be A. I think.
You might be interested in
Which of the following is a polynomial function in standard form with zeros at 0, 2, and 4?
notka56 [123]
X(x - 2)(x - 4)
x(x² - 6x + 8)
x³ - 6x² + 8x
5 0
3 years ago
Read 2 more answers
Free brainlest and 100 points <br> have a nice day ;)
labwork [276]
Omgggg thank youuuuu
3 0
3 years ago
Read 2 more answers
(24 oz is $3.49, 48 oz is $6.49) Figure out the unit rate for each jar of pasta sauce.
Svet_ta [14]

Answer:

Step-by-step explanation:

3.48/24= 14.54 cents/ oz

6.49/48= 13.52 cents/oz

5 0
3 years ago
What is 1.25 times 10 to the 7th power in standard notation
Viefleur [7K]

Answer:

12,500,000. You simply move the decimal point over to the right 7 times.

5 0
3 years ago
What is the result of 1/10 of 40?
WARRIOR [948]
This is not a difficult question and I will help you solve it :)

When calculating 1/10 from 40, what we have to do is this:

(1/10) * 40 = 4 

This means that we have to multiply 40 by 1 and divide by 10 :)

So the answer in this case is 4. 
6 0
4 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • 14+6 :)) ILL GIVE BRAINLIEST ITS 100 POINTS :))
    11·1 answer
  • full-time job usually means you will work how many hours per week? A. 20 B. 35 C. 40 D. 55 Please select the best answer from th
    12·2 answers
  • Find the solution set for this equation.<br> - m2 11m = 0<br> Separate the two values with a comma
    12·1 answer
  • juilo is paid 1.4 times his normal hourly rate for each hour he works over 30 hours in a week. Last week he worked 35hours and e
    8·1 answer
  • Find the measure of an angle and its complement if one angle measures 24 degrees more than the other.
    6·1 answer
  • On the first play during the football game our team gained 5 yards. Between both the second and third play our team lost eight y
    7·1 answer
  • 1. If 6.5 pounds of cherries cost $12, what is the
    10·2 answers
  • Divide any 4 polygons into triangles by dividing them into diagonals.
    13·1 answer
  • What is the volume of a sphere with 5 foot diameter
    13·1 answer
  • -4. (5 + 1) -3 + 3+ 2
    10·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!