Answer:
7x²-12x-10
Step-by-step explanation:
(5x²-8x+1) + (2x²-4x-11)
combine like terms
7x²-12x-10
Answer:
300+12x=$450
Step-by-step explanation:
Answer:
$5.25
Step-by-step explanation:
a half dozen is 6
31.50 ÷ 6 = 5.25 per egg.
those are some expensive eggs!!
1 is 4/5=8/10=16/20
2 is 9/2=18/4=3616
3 is 11/12=22/24= 44/48
4 is 6/10=12/20=24/40
5 is 8/6=16/12=32/24
6 is 3/7=6/14=12/142
The answer would be because