1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
r-ruslan [8.4K]
3 years ago
7

Express 432 as a product of prime factors

Mathematics
1 answer:
laiz [17]3 years ago
8 0
Here's the answer
432=2^4 x 17
You might be interested in
65 Divided by 3459 what is it?
telo118 [61]

Answer: 53.2

Step-by-step explanation:

8 0
3 years ago
Read 2 more answers
Which of the following is the same as 2.3×10^3
gregori [183]
The answer would be C) 2,300.
7 0
3 years ago
Read 2 more answers
A new car is purchased for 19900 dollars. The value of the car depreciates at 7.5% per year. What will be the value of the car a
bogdanovich [222]

Answer:

$10665,64

Step-by-step explanation:

S=19900*(1-(7,5/100))^8=10665, 64

6 0
3 years ago
Read 2 more answers
Need help (midpoints)
Zinaida [17]

Answer:

5

Step-by-step explanation:

i know it

5 0
3 years ago
5 1⁄3 ÷ 2 2⁄7. Porasseee heppp
Vsevolod [243]

Answer:

Simple Division. See explanation.

Step-by-step explanation:

Simply put, 5 1/3 divided by 2 2/7 is  2.333333 (continues on forever)

This in fraction form however is 2 1/3.

Final answer: 2 1/3 in fraction form, and 2.333 in decimal.

3 0
3 years ago
Other questions:
  • WILL MARK BRAINLIEST!!!!
    7·1 answer
  • 5 questions
    11·1 answer
  • . You and three friends are planning a trip. You want to keep the cost below $90 per person. Write and solve an inequality
    5·1 answer
  • Which histogram represents a data set with a mean of 4.5 and a standard deviation of 1.7?
    11·1 answer
  • 10(8x - 11) = 690 rlly need help
    5·2 answers
  • Find the unit rate: $3.60 for 3 pounds of apples. How much does it cost for 1 pound of apples? *
    12·1 answer
  • Use, or to compare the following numbers. -2 or 12 <>
    6·1 answer
  • What is an expression that represents 5 times the value of Y plus 4
    7·2 answers
  • __________________ eat other living organisms, such as plants, to gain energy
    12·2 answers
  • One third the sum of two consecutive<br> numbers is one less than the smaller.<br> Find the numbers.
    12·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!