Answer:
C.
Step-by-step explanation:
sorry if its not correct but i hope it helps
Answer:
3₹
Step-by-step explanation:
To print cost is 3₹a manager if company print
You just need three numbers that multiply to make 48. Because the volume of a rectangular prism is abh.
1 1 48
2 1 24
3 1 16
4 1 12
6 1 8
2 3 8
2 2 12
2 4 6
3 4 4
3 2 8
etc
Answer:
24p
Step-by-step explanation:
£1 - £0.52 = £0.48 ← cost of 2 oranges
cost of 1 orange = £0.48 ÷ 2 = £0.24
Answer:
1. 4(10+8) 40+32=72
2. 5(15*3-2) 5(45-2) 225-10=215
Step-by-step explanation: