1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
mylen [45]
3 years ago
8

!!!!PLEASE HELP!!!! Tracy deposited $59 into a bank account that earned 3.5% simple interest each year. If no money was deposite

d into or withdrawn from the account, how much money was in the account after ​ 112112 ​ years? Round your answer to the nearest cent.
Mathematics
1 answer:
oksian1 [2.3K]3 years ago
8 0

If you meant “112” years the answer is $6,839.28, if you actually meant 112112 the answer is $6,846,119.28

You might be interested in
Find the unit rate for number of parts manufactured per hour if 1116 parts are made in 7 hours. Round to the nearest integer
valentinak56 [21]
It would be 159 parts. This is because 1116/7 is 159.42 and technically a part can only be a whole number. So it would be 159 parts.
4 0
3 years ago
PLEASE HELP ME!!!! I will give you 45 points Because that’s all I have!!!
Elanso [62]

Answer:

24F...........,.....

5 0
3 years ago
If johnny gets 2 apples every 5 minuets how much apples does johnny have in 8 hours.
hodyreva [135]

Answer:

192

Step-by-step explanation:

5 0
2 years ago
Help me please ..........................................................
ale4655 [162]
It would be the last one to add up to 180 witch is a triangle or supplementary
<span />
7 0
3 years ago
. Which problem has a remainder of 3? *
levacccp [35]
Your answer is C lmk if that helps!
5 0
3 years ago
Other questions:
  • I need this number in standard form??
    7·1 answer
  • Find the retail sale price if the original price is $65 discount by 12%
    10·2 answers
  • Round each addend to the nearest whole number and estimate the sum.
    14·1 answer
  • Please help :( not just the answer but also an explanation i don’t understand
    12·1 answer
  • 5 women each ate 3 mangoes everyday. how many mangoes did they eat in 6 days?
    9·2 answers
  • 6 pencils cost $0.99 how much would 16 pencils cost
    8·1 answer
  • roy use sone fourth cup of batter for each muffin. make a list to show the amounts of batter he will use depending on the number
    10·1 answer
  • 2x – 3y = 12<br> x= 4y + 1
    7·1 answer
  • Is RS perpendicular to DF? Select Yes or No for each statement ...
    12·1 answer
  • Label each unknown with the fraction of the whole it represents.
    14·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!