1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
erik [133]
3 years ago
14

$8,425 divided by $10.25 please show your work

Mathematics
1 answer:
noname [10]3 years ago
7 0
The answer is 821.95 

You might be interested in
Madison is baking party favors she wants to make enough favor so each guest gets the same number of favors she knows there will
iris [78.8K]

Answer:

It would be 24

Step-by-step explanation:

6: 6, 12, 18, 24

8: 8, 16, 24

The least common number is 24, so she should make at least 24.

4 0
4 years ago
1)-11 + __ = 15<br> I really need help
katrin [286]

Answer:

26

Step-by-step explanation: You basically add 11 them you are at 0 then add 15 to that number and you get 11+15=26 thats ur answer

6 0
3 years ago
Read 2 more answers
Multiply.<br>(v+8)(v-8)<br>simplify
san4es73 [151]
V * v = v^2
v * -8 = -8v
8 * v = 8v
8 * -8 = -64

v^2 - 8v + 8v - 64
v^2 - 64
<span>
This was using the distributive property or using the FOIL method</span>
4 0
3 years ago
Analyze the diagram below and complete the instructions that follow. / Describe the translation that maps the preimage to the im
Flura [38]

Where is the image?????

8 0
3 years ago
Write three expressions that are equivalent to 8x + 16.
anyanavicka [17]

Answer:

1 is 8x + 16 = 6x


Step-by-step explanation:


4 0
3 years ago
Other questions:
  • Find the domain of the function expressed by the formula: y=x^2+8
    8·1 answer
  • Rita wants to buy a sweater for $25.00 but the sale is 50% off how much will it cost
    7·2 answers
  • A box of cereal states that there are 81 calories in a 7-cup serving. What is the unit rate for calories
    10·1 answer
  • Henry has $21.50 to ride the trolley around San Francisco this week. It will cost him $0.50 every time he rides. Identify the de
    11·2 answers
  • DOES ANYONE KNOW THE ANSWER TO THIS?!
    8·1 answer
  • HELLPP. ITS URGENT.50 PTS
    14·2 answers
  • Help please. what does x equal.
    6·1 answer
  • Ruth is touring New York City with her family. They want to visit the Empire State Building, Central Park, and Times Square befo
    14·1 answer
  • Expand and simplify 2(3x + 2) + 3(x + 1)
    15·2 answers
  • If Justin raves his Chevy Camaro south down 1-540 for 2560 meters in 60 seconds, what is his velocity?
    8·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!