The answer is 3.25 per gallon. I hope this helps!
Answer:
$3.25 per gallon
Step-by-step explanation:
She had $30 and now has $4, so she spent $30- $4 = $26
With $24 she bought 8 gallons of gas.
$26/(8 gallons) = $3.25/(1 gallon) [ divide 26 by 8 to get the unit rate]
She spent $3.25 per gallon
what im imagining this line like is
L-----------M--------------N
6
2+4=6
you didnt give a whole lot of info sorry if i got it wrong
Answer : =
Step - by - step explanation :
6 3/6 -- simplest form --> 6 1/2
6 6/12 -- simplest form --> 6 1/2
the amount you walk by the hour?
x axis- distance
y axis- hours
:))