1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
klasskru [66]
3 years ago
12

Factor 4x12−25y6 . Enter your answer in the box.

Mathematics
1 answer:
Rainbow [258]3 years ago
6 0
I got 256 as the answer
You might be interested in
Write three different fractions that match the shaded part of the drawing.
elena-14-01-66 [18.8K]
8/12 4/8 4/12 is the answer for the shaded part
8 0
3 years ago
Read 2 more answers
Question
Lunna [17]

Answer:

well kylie boo i like youuuu i dont give a  heck bout your boyfriend

Step-by-step explanation:

4 0
3 years ago
I need help please, I dont know how to do this
Oliga [24]

Answer:

Step-by-step explanation:

Odd numbers backwards - 9, 7, 5, 3

1 = -2+9=7

2 = -1+7=6

3 = 0+5=5

4 = 1 +3=4

3 0
3 years ago
Question is in image below.
inysia [295]

Answer:

a=2/3

Step-by-step explanation:

4/3 divide by 2/3 and you get 2/3

5 0
3 years ago
If x = 4 and y = 7 , evaluate the following expression: 100 − 3 ( 3 y − 4 x
ivolga24 [154]

Answer:

100-3*3*7-4*4

97

97*21-16

97*5

=455

3 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Help me to find the distance across the George ,d
    6·1 answer
  • Determine the range of the following function: y=√x
    13·1 answer
  • Express 2.6kg as a percentage of 6.5 kg
    5·1 answer
  • Kala purchased a prepaid phone card for $15. Long distance calls cost $12 a minute using this card. Kala Use her card only once
    9·1 answer
  • Partial products of 328 times69
    10·2 answers
  • June and Sushil win some money and share it in the ratio 1:4. June gets £14. How much did Sushil get?
    7·2 answers
  • Shelly pays $22.75 for 3.5 yards of fabric. What is the price per yard of fabric?
    15·2 answers
  • Is the decimal terminating or repeating?<br> 0.3
    8·1 answer
  • 1
    7·1 answer
  • FOLLOW DIRECTIONS. Do your best. NO BRAINLIEST.
    13·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!