1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
rewona [7]
3 years ago
11

Please answer.

Mathematics
2 answers:
mixer [17]3 years ago
8 0

Answer:

B)5

Step-by-step explanation:

2(2)+1=5

Cloud [144]3 years ago
5 0

Replace the x in the equation with the x value in tha table for the missing f(x) and calculate:

f(x) = 2x +1 = 2(2) +1 = 4 +1 = 5

The answer is B) 5

You might be interested in
Write an equation that illustrates this function if you plan to keep the truck for 7 years and determine the value of the
lisov135 [29]

Answer:

well, this answer is considered unavailable equals. this means the question is being asked wrong. none of the answers are correct as there is no way to make an available answer from the statement.

6 0
3 years ago
Find the common ratio of the sequence. 2, -10, 50, -250, ...
ludmilkaskok [199]
The common ratio is -5, note that each value is the previous value multiplied by -5.
5 0
3 years ago
Read 2 more answers
Which equation has no solution?
quester [9]

Answer:

all equation has a solution

4 0
3 years ago
PLs Help..............
Gennadij [26K]

Answer:

sorryyyy i dont know the answer :-(

Step-by-step explanation:

sorryy

7 0
2 years ago
Read 2 more answers
18x-(-3x+9)help!!! Please
Anon25 [30]

Answer:

21x - 9

Step-by-step explanation:

3 0
3 years ago
Other questions:
  • The distance from A to B is 10 and the distance from A to B’ is 2. what is the scale factor?
    8·1 answer
  • Consider a collection of n individuals. . Assume that each person’s birthday is equally likely to be any of the 365 days of the
    15·1 answer
  • Elisa purchased 5 balls of yarn for $5.35 each and 9 jars of glue for $3.45 each. What was the total cost ?
    15·2 answers
  • Three girls each earned $2.55 how much did the three girls earn altogether
    6·2 answers
  • Which of the following functions has an inverse that is not a function? y = x y = 2x + 1 y = x²
    8·1 answer
  • At a bake shop, the cost of flour is $2.50 per pound and increases at a rate of $0.07 per month. The cost of cocoa is $6.00 per
    8·1 answer
  • Answer problem below
    9·2 answers
  • Multiply (-18)(-13) its for usatestprep
    13·1 answer
  • Math homework plz help​
    10·2 answers
  • Mr.Simpson feeds his dog 1/2 of a cup of dog food each day. How long will 4 cups of dog food last?
    11·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!